Absolventi z roku 1991

Absolventi 4.A z roku 1991

Již čtvrtstoletí uplynulo od naší zkoušky z dospělosti, a jelikož se asi většině z nás trošku zastesklo po skoro bezstarostných studentských letech, těšili jsme se na společné setkání, které se konalo v sobotu 12. listopadu 2016.

Sešli jsme se odpoledne za hlavními dveřmi školy, kde proběhlo nadšené vítání se známými tvářemi většiny spolužaček a dvou ze tří spolužáků a hlavně také i s naší třídní paní učitelkou Hanou Bastlovou a paní učitelkou Jarmilou Sedláčkovou. I když uběhlo hodně času od našeho posledního shledání, k našemu potěšení se starosti běžného života na nikom výrazně nepodepsaly. Nedočkavě jsme zamířili k „naší“ třídě. Dovnitř jsme vstupovali s až posvátnou úctou. Zasedli jsme na svá místa a nebýt nového vybavení třídy, zdálo by se, že jsme se přenesli zpět v čase do roku 1991: třídní za katedrou a my opět jako studenti 4.A.  Vzpomínky na učitele i na věci nám vystupovaly z paměti i při dalším putování po škole – nástěnka s rozvrhem a suplováním pro všechny třídy na chodbě v prvním patře, učebna plná psacích strojů, první počítače IQ 151, běh při hodinách tělocviku v přilehlém parku, „poklady“ schovávané v šatních skříňkách…

Ve vzpomínání a veselém hovoru jsme pak pokračovali i při posezení v nedaleké restauraci Růžek. Společně strávené odpoledne a večer rychle utekly a museli jsme se rozloučit. Zpět do svých domovů v různých částech České republiky a v jednom případě i ve Francii jsme si odvezli plno dojmů a naději, že za pět let se takto znovu sejdeme.

Děkujeme současné paní ředitelce za to, že jsme si mohli návštěvou školy znovu připomenout, co jsme společně prožili, paní učitelce Sedláčkové za ochotné provedení po škole a samozřejmě paní učitelce Bastlové a všem učitelům, kteří nás před lety učili, za to, co nám do života dali.

01

 

Absolventi 1991 – 25 let od maturity

Letos v červnu si do školy našly cestu bývalé studentky 4. OA, které absolvovaly v roce 1991. Svá studentská léta si připomněly nejen prohlídkou školy, ale i stylovým dortem.

01
02